PULAWSCY.COM - Usługi parkieciarskie, remonty

Zakład remontowo stolarski

Podlogi drewniane

Układanie podłóg drewnianych

Działamy na terenie woj. świętokrzyskiego a w szczególności w Skarżysku, w Kielcach, w Końskich. Usługi wykonujemy również w Radomiu oraz w Warszawie.

Parkiet czy panele podłogowe? Masło czy margaryna?
Odpowiedzi jest bardzo wiele i zawsze są one uwarunkowene indywidualnymi potrzebami lub odpowiedź jest bardzo prosta tzn. kupujemy taki parkiet, na jaki nas stać ale wtedy trzeba również rozważyć inną podłogę, niekoniecznie imitującą drewno.

W zależności od naszego portfela możemy wybierać między (chronologia od najtańszego):
• panelami laminowanymi (panele podłogowe)
• panelami drewnianymi (trójwarstwowe),
• deską podłogową,
• parkietem.

Panele laminowane (panele podłogowe)

Panele podłogowe laminowane to najtańsza imitacja podłogi drewnianej. Panale wykonane są z drewna utwardzonego a na jego powierzchni naklejona jest cienka warstwa imitująca najczęsciej drewno, choć spotkaliśmy się już z imitacją kamienia.
Panele charakteryzuje stosunkowo niska cena, łatwość montażu (często mają tzw system klik-klak, który pozwala na układanie paneli bez kleju) i duży wybór wzorów. Pamiętajmy natomiast, że panele są również podatne na usterki mechaniczne. Jeśli porysujemy je lub coś na na nie upuścimy - koniecznym będzie wymiana paneli, gdyż nie można ich cyklinować.
Przy wyborze paneli ważnym parametrem jest klasa ścieralności (AC1-AC5). W przypadku wyboru paneli do kuchni czy korytarza, warto kupić panele droższe, o wyższej klasie ścieraności, AC3 aby nie za szybko nam się wytarły. Klasa ścieralności AC4 i AC5 przeznaczona jest do obiektów komercyjnych o dużym natężeniu ruchu.
Klasa używalności to drugi parametr, któy musimy brać pod uwagę: 21, 22, 23 | 31, 32, 33. Pierwsza cyfra (2) oznacza, że panale przeznaczone są do powierzchni domowych. Liczba (3) oznacza nam, iż panele przeznaczone są do większych obiektów, urzyteczności publicznej.
Druga liczba oznacza intensywność użytkowania, im wyższa cyfra, tym większe może być natężenie użytkownia.

Należy również wspomnieć, iż na rynku dostępne są również panele winylowe, które są znacznie trwalsze od paneli laminowanych. Panele te charakteryzują się również łatwością montażu i bardzo dużą ilością wzorów.

Panele drewniane (trójwarstwowe)

Panele drewniane to wybór droższy od paneli laminowanych. W tym przypadku możemy liczyć na podobny efekt końcowy do parkietu. Panele trójwarstwowe jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z 3 warstw, tj. na wierzchu mamy do 4 mm drewna szlachetnego (np. dąb, jesion lub drewno ezgotyczne), w środku mamy warstwę nośną, wykonaną z najczęściej z sosny oraz warstwy spodniej, wykonanej np. z forniru.
Panele trójwarstwowe możemy cyklinować ale pamiętajmy, że mamy tylko kilka milimetrów drewna, chyba że chcemy sobie przerobić parkiet na... sosnowy :)

Deski podłogowe

Tradycja. Pierwsze skojarzenie z deskami podłogowymi. Nasi dziadkwoie mieskzali w domach, gdzie na podłodze położone były deski podłogowe a chodząc po nich, słyszeliśmy swoiste dudnienie.
Tak jest i teraz tylko bez dudnienia. Deski podłogowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością oraz rozmiarami. Ich długość może sięgać 5 m, szerokośc 20 cm i grubość do 5 cm. Najczęsciej spotykane deski podłogowe wykonane są z drzew iglastych, np sosna. Ich trwałość liczona jest na pokolenia. Co kilka lat (5-8) warto jest sobie odnowić i wycyklinować podłogę. A może przy okazji zmienić kolor... ?

Parkiet

Parkiet drewniany to klepki drewniane o gubości 16 lub 22mm i szerokości 5 do 7 cm. Montowane są do podłoża (na klej), które wcześniej musi być odpowiednio przygotowane (pozbawione nierówności, oczyszczone i co najwazniejsze pozbawione wilgoci) - w innym przypadku, jeśli podłoże będzie wilgotne (nowe domy), parkiet po niedługim czasie zacznie puchnąć i odejdzie od podłoża.
Parkiet, podobnie jak i deski podłogowe charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na ścieranie. Najpopularniejsze gatunki drewna na parkiet to: dąb, jesion, klon, buk, grab. Egzotyczne drewno to: palisander, merbau, teak, jatoba, irocco

Klepki drewniane doskonale nadają się do układanie również na schodach betonowych, dzięki czemu, tworzymy spójny klimat i piękne schody.

Podłogi bambusowe

Bardzo ciekawym i częstym wyborem jest podłoga bambusowa. Drewno bambusowe na parkiety charakteryzuje się niezwykłym pięknem, wytrzymałością oraz naturalnością. Parkiety bambusowe montuje się podobnie jak wyżej omawiane, tj na klej (pióro-wpust) lub w systemie klik-klak.

Parkiety bambusowe są również najdroższym rozwiązaniem, jeśli myślimy w takiej kategorii (najdroższy, najtańszy). Jeśli pomyślimy o parkietach bambusowych jak o inwestycji na lata przy zachowaniu odpowiedniej jakości, okaże się, ze była to najlepsza inwetycja w domu.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami parkieciarskimi, prosimy o kontakt
lub telefon: 500 677 428

PULAWSCY.COM Usługi parkieciarskie, kompleksowe wykończenia mieszkań i domów. © 2016 projekt i realizacja: Pulawscy.com