PULAWSCY.COM - Usługi parkieciarskie, Kompleksowe usługi remontowe domów i mieszkań

Zakład remontowo stolarski

Cyklinowanie parkietu, renowacja

Cyklinowanie, renowacja parkietu

Działamy na terenie woj. świętokrzyskiego a w szczególności w Skarżysku, w Kielcach, w Końskich. Usługi wykonujemy również w Radomiu oraz w Warszawie.

Cyklinowanie parkietu często wykonuje się przy renowacjach parietu, kiedy chcemy odnowić, odświeżyć naszą drewnianą podłogę.

W zależności od stopnia zniszczenia parkietu, cyklinujemy odpowiednią ilość razy. Zazwyczaj na 3 cyklinowaniach kończymy pracę. Każde cyklinowanie odbywa się za pomocą papieru ściernego o różnej gradacji, od najgrubszego do najcieńszego.
W trudno dostępnych miejscach (np. pod kaloryferami, pod skosami) używamy małych cykliniarek brzegowych, dzięki czemu, łatwo dochdzimy do miejsc niedostępnych dla dużej maszyny, ważącej powyżej 70 kg.

Gdy parkiet jest już wycyklinowany, musimy go oczyścić z pyłu - wtedy nadaje się do kolejnej części prac parkieciarskich. Pamietajmy, iż cyklinowanie bezpyłowe redukuje w znacznej mierze wiury po cyklinowaniu oraz grubszy pył - nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować iż cyklinowanie bezpyłowe całkowicie zredukuje efekt uboczny cyklinowania, jakim jest bardzo drobny pył osadzający się na wycyklinowanym drewnie.

Przy typowej renowacji parkietu (stare parkiety) kolejnym etapem jest uzupełnianie ubytków, szpachlowanie szczelin szpachlą, która jest mieszanką pyłu uzyskanego z 2go lub 3go cyklinowania (wtedy pył jest najdrobniejszy) ze spoiwem na bazie wody. My używamy spoiwa Bona Mix&Fill.
Szczelin nie uzupełniamy, kiedy stanowią one o charakterze parkietu i są jego naturalną ozdobą.

Wycyklinowany i oczyszczony parkiet nadaje się już do lakierowania lub olejowania.
Lakierujemy dwukrotnie. Jeśli parkiet tego wymaga, lakierujemy trzykronie podłogę.

  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu

  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu

W jednym pomieszczeniu ułożony był parkiet trójwarstwowy (deska barlinecka, finisz parkiet). Z uwagi na cienką warstwę drewna wierzchniego (3-4 mm), cyklinowanie musiało odbywać się bardzo ostrożnie.
  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu
  • Renowacja parkietu

Po wycyklinowaniu parkietu drewnianego, nanieśliśmy olej a następnie wcieraliśmy go maszynowo.

Klientowi doradzmy korzystanie z dobrej chemii parkieciarskiej gdyż ma to ogromny wpływ na własne zdrowie oraz środowisko. Stosujemy lakiery wodne, które są przyjazne dla śrdodowiska i przede wszyskim dla użytkowników parkietu.

Dobrze wycyklinowany, zabezpieczony i polakierowany parkiet będzie Państwu służył przez kolejne lata. Jeśli ulegnie on kolejnemu zużyciu, zapewne spotkamy się ponownie :)

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami parkieciarskimi, prosimy o kontakt
lub telefon: 500 677 428

PULAWSCY.COM Usługi parkieciarskie, kompleksowe wykończenia mieszkań i domów. © 2016 projekt i realizacja: Pulawscy.com